ייצוג בביקורות תמ"ת והליכי אכיפה של משרד הכלכלה

משרדנו המוביל והמנוסה בישראל בייצוג מול זרוע העבודה, ניסיון מוכח ומוצלח בייצוג מעסיקים בביקורות תמ”ת ובהליכי אכיפה של זרוע העבודה, משרד הכלכלה והתעשייה. הממונה על העיצומים הכספיים, לפי החוק הגברת האכיפה של דיני העבודה, תשע”ב-2011. ניסיון מוכח בייצוג מול וועדות ערר על העיצומים הכספיים, במשרד הכלכלה והתעשייה.   

בשנים האחרונות, גברה האכיפה מצד זרוע העבודה, בכל הנוגע לדיני עבודה וחובות מעסיקים, לצד המודעות הגבוהה של העובדים לזכויותיהם, ריבוי תביעות בבתי הדין לעבודה והגשת תלונות ב”מלשינון” משרד העבודה (הדומה למלשינון של מס הכנסה).

כל זאת נעשה בכדי להגן על זכויות העובדים ולמלא את קופת המדינה אשר התרוקנה בעקבות משבר הקורונה. למשרדינו מגיעים אינספור לקוחות עם תביעות, עיצומים וקנסות על סכומים אדירים, כתוצאה מהתנהלות לא זהירה והתנהלות חסרת ניסיון, מול ביקורות של התמ”ת ואגף האכיפה של זרוע העבודה במשרד הכלכלה והתעשייה.

אם קיבלתם פניה כל שהיא ממשרד העבודה, זה לא תמים – אל תתמודדו עם זה לבד. לא רוה”ח וגם לא עורך הדין הקבוע שלכם, ככל הנראה לא התנסו בכך בעבר ולא ידעו להתמודד עם כך בצורה ראויה ואתם תהיו אלו שתישאו בתוצאות ותשלמו על כך, בסיום החקירה כאשר יתגלו ההפרות על ידי מפקח העבודה, אשר גילוין ניתן היה למנוע בבדיקה וההכנה בטרם העברת המסמכים למפקח העבודה.

בדיקה שנראית “סטנדרטית”, כאשר מבוצעת על ידי מפקח עבודה מטעם התמ”ת, המבקש לבחון את רשימת העובדים, תלושי השכר, הסכמי ההעסקה, דיווחי השעות ודוחות ההפקדה לקופות הפנסיה של העובדים, מהווה למעשה חקירה של ממש עם השלכות של עיצומים על סך מאות אלפי שקלים, המוטלים על החברה ואף על המנכ”ל באופן אישי.

 

בסיום החקירה, וככל ולא הצלחתם להציג למפקח העבודה תמונת העסקה תקינה, מפקח העבודה , יפנה אותכם לתיקון ההפרות והמצאת “אישור בודק שכר מוסמך” לפיו תוקנו כל הפרות החוק בעסק.

 

השירות במשרדנו משלב ייצוג וליווי של עורך דין מנוסה בדיני עבודה ובייצוג בביקורות תמ”ת ובודק שכר מוסמך ברישיון משרד העבודה – התמ”ת. 

לא כל בודקי השכר הם אותו דבר. בודק שכר מוסמך הוא מקצוע חדש יחסית ולכולם רקע מקצועי שונה, בסיס ידע וניסיון שונים מכיוון והמקצוע פתוח לרואי חשבון, חשבי שכר, יועצי מס וכלכלנים, שכולם בעלי השכלה פיננסית מספרית ואינם בעלי השכלה או ניסיון משפטי. 

בודקי שכר רגילים טובים ומתאימים לבדיקות תקופתיות, ופעולות טכניות בלבד ואולם כאשר מדובר בהליכים מורכבים עם טענות הגנה מצד המעסיק, לא יוכל לייצג את המעסיק ולטעון את טענותיו בפני הרשות, ויספקו פתרון חלקי וחסר (וכך בלי מתכוון ובלי לדעת, המעסיק לא יזכה להגנה רואיה ועלול לשאת בסכומים ותשלומים מעבר לחובתו בדין.)

למשרדנו ניסיון מוכח ומוצלח בעשרות הליכים שונים מול זרוע העבודה, והצלחות מוכחות ומקסום תוצאות, הפחתה וצמצום עיצומים והעלויות הנלוות הנובעות מטעויות עבר וחוסרים עבור תקופות קודמות ועובדים אשר כבר לא עובדים בעסק, ולגביהם נתגלו הפרשים לתשלום שכר והפקדות לקופות. 

לא הכרתם אותנו לפני והחקירה הסתיימה בממצאים להפרות – התראה למנכ”ל לפי ס’ 14 / התראות / קנסות / עיצומים כספיים – עדיין יש מה לעשות, וצריך לפעול מהר! 

 עדיין לא “זכיתם” לביקור של מפקח עבודה? בקצב התרחבות המחלקות והעיצומים המוטלים, מדובר בעניין של זמן, וכל מעסיק במדינת ישראל יעבור ביקורת של משרד העבודה, לכך כדאי להיות מוכנים וערוכים לכך מראש.  כדי להימנע מקנסות ועיצומים מבעוד מועד. אנו, במשרד בלאו, אהרן מועלם ושות’, מאמינים במניעה, במקום טיפול בדיעבד.  

בהצטרפות לתוכנית הדגל של משרדנו, וזכתה לשם “תכנית אפס למעסיקים”, תקבלו אחריות ל-אפס חשיפה לתביעות, אפס סכסוכי עובדים, אפס קנסות ועיצומים מצד רשויות, אפס אחריות פלילית אישית של המנכ”ל כלפי עובדי קבלנים וחסכון בזמן וכאב ראש לבעלי העסקים –

וכל זאת בעזרת בדיקה מהודקת של השטח, אותה אנו מבצעים מ- א’ ועד ת’, והגנה צמודה ומניעה מפני עיצומים, תביעות מיותרות וקנסות.

למה לבחור דווקא בנו?

ייצוג מעסיקים פרטיים בלבד:

משרדנו מייצג מעסיקים בלבד, באופן גורף וחד משמעי, ולכן, מתמחה ספציפית בנישה זו, עם ניסיון וייצוג מעסיקים רבים לאורך השנים והבנת הקשיים והאתגרים ומיוחדים.

 הסמכה ייחודית – בודק שכר מוסמך:

בודק שכר מוסמך עורך בדיקות תקופתיות בחברה, בעסק או בארגון בכדי לוודא שקיימת התאמה משמעותית בין תנאי עבודה והשכר של העובדים, לבין משפט העבודה.
המטרה המרכזית של עבודת בודק השכר היא לפעול למניעת הפרות זכויות עבודה. למשל, מעסיק שהוטל עליו עיצום כספי גבוה, יוכל להפחית את גובהו בהתאם לתקנות הגברת האכיפה של דיני עבודה, ובתנאי שבודק שכר מוסמך יאשר כי ההפרה תוקנה.

 לבודקי השכר אין את הפתרונות שיש לנו בייצוג וליווי, בעיקר מצבים מרכבים אלו. בודק שכר מוסמך אינו מייצג את המעסיק (ואינו רשאי לייצג) – אלא לספק “אישור בודק שכר” כי המצב תקין. וזאת לאחר ובכפוף לתיקון הליקויים על ידי המעסיק בלבד. 
 
 ייצוג ייחודי בכל השלבים:

כמו כן, המשרד מייצג בכלל הליכים מול משרד העבודה בכל השלבים: החל משלב החקירה ועד לייצוג לאחר קבלת חשד להפרה לכאורה.
משרד בלאו, אהרן מועלם ושות מתמחה בייצוג מעסיקים במקרה של קבלת התראה על עיצומים, ייצוג במקרה של קבלת עיצום כספי, ואף בעת בקשה להפחתה של עיצום כספי.
במידה ולא מתקבלת תשובה מספקת ע”י משרד העבודה, או הבקשה לביטול או הפחתת העיצומים / הקנסות נדחית, משרדנו יפנה לוועדת הערר, ייצג אתכם גם בפני ועדה זו וילך איתכם יד ביד עד אשר נקבל את התוצאות הרצויות והיעילות ביותר.

 גם לא כל עוה”ד לדיני עבודה בעלי תעודת בודק שכר מוסמך, מנוסים בהתמודדות מול חקירות וביטול הליכים,  מדובר בהליך מנהלי, הדורש ניסיון והבנה בדין המנהלי ונהלי המשרד, ולמשרדנו מגיעים לקוחות אשר העניינים “הסתבכו” לאחר טיפול לא מנוסה של אנשי מקצוע קודמים.