ביטול והפחתת קנסות ועיצומים כספיים של משרד העבודה

בתור מעסיקים, זה ידוע שכדאי לשמור על החוק ועל זכויות העובדים שלנו, ואכן, זה מה שרובינו דואגים לעשות. אך מה אם הייתם מגלים, שלמרות שעמדתם בכל החוקים היבשים, נשלח אליכם מכתב תביעה, או קנס משמעותי?

בשנים האחרונות, גברה האכיפה מצד משרד העבודה, בכל הנוגע לדיני עבודה וחובות מעסיקים.

כל זאת נעשה בכדי להגן כמה שיותר על זכויות העובדים, אך עלול להיות כאב ראש רציני לכל מי שמעסיק אותם: למשרדינו מגיעים אינספור לקוחות עם מכתבי תביעות, עיצומים וקנסות על סכומים אדירים, כשכמות המעסיקים הנתבעים מרקיעה שחקים.

בדיקה שנראית לנו "סטנדרטית", כשמבוצעת על ידי משרד התמ"ת במקום העבודה, ומבקשת לבחון את תלושי השכר, הסכמי ההעסקה ודוחות הנוכחות של העובדים, מהווה למעשה חקירה של ממש עם השלכות פליליות יכולה להתברר כחקירה, בה יתגלו עברות, שדינן עיצומים על סך מאות אלפי שקלים.

אם קיבלתם פניה כל שהיא ממשרד העבודה – אל תתמודדו עם זה לבד. גם לא רוה"ח וגם לא עורך הדין הקבוע שלכם, ככל הנראה לא ידע להתמודד עם זה, ויפנה אותכם לבודק שכר מוסמך.

 לא כל בודקי השכר הם אותו דבר. לכולם רקע מקצועי שונה, בסיס ידע וניסיון שונים מכיוון והמקצוע פתוח ללימודים לרואי חשבון, חשבי שכר, יועצי מס וכלכלנים, ובשונה מהם, שכולם בעלי השכלה פיננסית מספרית, עוה"ד שהוא בודק שכר מביאי איתו כלים משפטיים בהתמודדות מול חקירות קנסות ועיצומים כספיים של משרד העבודה.

 בודקי שכר רגילים טובים ומתאימים לבדיקות תקופתיות, ופעולות טכניות בלבד. אינם מוסמכים לייצג את המעסיק מול הרשויות, ואינם בעלי ידע או ניסיון בהתמודד בהליכים של ביטול והפחתת עיצומים, רק עו"ד שהוא גם בודק שכר מוסמך, יכול לתת לכם את הבטחון.

 למשרדנו ניסיון רב והצלחות מוכחות מייצג מעסיקים מול משרד העבודה בבקשות לממונה ובוועדות ערר לביטול והפחתה משמעותית של עיצומים כספיים גבוהים, בעזרת ניסיון רב ותחומי התמחות יחודיים.

למשרדנו הצלחות מוכחות בהכנה לחקירה, וצמצום חשיפה לגילוי ליקויים והפרות…

לא הכרתם אותנו לפני וההחקירה הסתיימה בממצאים להפרות והתראות / קנסות / עיצומים כספיים – עדיין יש מה לעשות, וצריך לפעול מהר!

 עדיין לא "זכיתם" לביקור של משרד העבודה? בקצב התרחבות המחלקות והעיצומים המוטלים, מדובר בעניין של זמן, וכל מעסיק במדינת ישראל יעבור ביקורת של משרד העבודה, וכדאי להיות מוכנים וערוכים לכך מראש.

 כדי להימנע מקנסות ועיצומים מבעוד מועד?

אנו, במשרד בלאו, אהרן מועלם ושות', מאמינים במניעה, במקום טיפול בדיעבד.  

בהצטרפות לתוכנית הדגל של מרשדנו, וזכתה לשם "תכנית אפס למעסיקים", תקבלו אפס חשיפה לתביעות, אפס סכסוכי עובדים, אפס קנסות ועיצומים מצד רשויות, אפס אחריות פלילית אישית של המנק"ל כלפי עובדי קבלנים וחסכון בזמן וכאב ראש לבעלי העסקים –

וכל זאת בעזרת בדיקה מהודקת של השטח, אותה אנו מבצעים מ- א' ועד ת', והגנה צמודה ומניעה מפני עיצומים, תביעות מיותרות וקנסות.

למה לבחור דווקא בנו?

ייצוג מעסיקים בלבד:

משרדנו מייצג מעסיקים בלבד, באופן גורף וחד משמעי, ולכן, מתמחה ספציפית בנישה זו, עם ניסיון וייצוג מעסיקים רבים לאורך השנים.

 

הסמכה ייחודית – בודק שכר מוסמך:

בודק שכר מוסמך עורך בדיקות תקופתיות בחברה, בעסק או בארגון בכדי לוודא שקיימת התאמה משמעותית בין תנאי עבודה והשכר של העובדים, לבין משפט העבודה.
המטרה המרכזית של עבודת בודק השכר היא לפעול למניעת הפרות זכויות עבודה. למשל, מעסיק שהוטל עליו עיצום כספי גבוה, יוכל להפחית את גובהו בהתאם לתקנות הגברת האכיפה של דיני עבודה, ובתנאי שבודק שכר מוסמך יאשר כי ההפרה תוקנה.

 

ייצוג ייחודי בכל השלבים:

כמו כן, המשרד מייצג בכלל הליכים מול משרד העבודה בכל השלבים: החל משלב החקירה ועד לייצוג לאחר קבלת חשד להפרה לכאורה.
משרד בלאו, אהרן מועלם ושות מתמחה בייצוג מעסיקים במקרה של קבלת התראה על עיצומים, ייצוג במקרה של קבלת עיצום כספי, ואף בעת בקשה להפחתה של עיצום כספי.
במידה ולא מתקבלת תשובה מספקת ע"י משרד העבודה, או הבקשה לביטול או הפחתת העיצומים / הקנסות נדחית, משרדנו יפנה לועדת הערר, ייצג אתכם גם בפני ועדה זו וילך איתכם יד ביד עד אשר נקבל את התוצאות הרצויות והיעילות ביותר.