יעוץ וליווי שוטף למעסיקים

זה כבר מזמן לא סוד: בימינו, לכל מעסיק יש אינספור חובות להם הוא צריך לדאוג ברגע שנופלת ההחלטה להעסיק עובדים. חובות אלו מתהדקים, מתעדכנים ומתחדשים משנה לשנה, מה שחושף את המעסיק לתביעות ועיצומים כספיים גבוהים, וזאת למרות שהוא זה שמניע את גלגלי המשק.  כמו שהחוקים והחובות מתהדקים, כך גם אכיפתם על ידי הגופים הממשלתיים, משרד העבודה וארגוני זכויות העובדים.

כך נוצר מצב בו גם כשמעסיק לא מתכוון להפר את החוק, ריבוי החוקים, החובות ונקודות כשל מובנות, שקורות כתוצאה מחוסר תיאום בין אנשי מקצוע וגורמים שונים, עלולים להפוך את המעסיק לעבריין, ללא ידיעתו.  לדוגמה: בשונה מהתנהלות בחברות ענק, בהן תחום העסקת העובדים מנוהל בתוך החברה,

אצל המעסיק הפרטי, רואה החשבון חיצוני לא תמיד ידע את כלל החוקים המשפטיים ואת אופן ההתנהלות, וגם עורך דין חיצוני לדיני עבודה לא תמיד יתמצא בבדיקות שכר. גם במקרים של התרחבות וגדילה המתבטאת ברכישת חברה, ישנן המון דקויות שמצריכות ליווי מקצועי שימנע תביעות וקנסות לטווח הארוך.

דוגמה טובה היא דיון בשאלה הבאה, מהבחינה המשפטית:
האם כדאי לרכוש את מניות החברה, או את פעילותה בלבד?
איזה חוזה כדאי ליצור בעת רכישת החברה?
מה כדאי לעשות בכל הנוגע לעובדים, ומה האופציות שעומדות בפנינו?
כל מעסיק חייב הגנה משפטית אפקטיבית לצידו, שתמנע ממנו מבעוד מועד קנסות, תביעות ועיצומים, לצד בזבוז זמן וכאבי ראש.

כל מקרה בו נכשל מלבחון את התמונה הכוללת עלול להיות קריטי להתנהלות החברה בעתיד: ליווי משפטי נכון ימנע סיכונים לקרות לטווח הקצר, והן לטווח הארוך.

למה לבחור דווקא בנו?

מחלקת דיני העבודה במשרד עוה”ד סלומון ליפשיץ ושות’ מתמקדת במעסיקים ומגנה על זכויותיהם באמצעות מעטפת משפטית מניעתית המעניקה הגנה אישית של דירקטורים ומנכ”לים, על ידי השגת מספר פרמטרים:

  • אפס חשיפה לתביעות
  • אפס עובדים מתוסכלים
  • אפס קנסות
  • ביטול והפחתה של עיצומי משרד העבודה
  • הגנה מפני אחריות אישית לעובדי קבלנים
  • חסכון בזמן ומניעת כאב ראש
  • כמו כן, תכנית האפס מתייחסת למספר פרמטרים נוספים:

זכויות וחובות בעת העסקת עובדים זרים, ייצוג מעסיקים בנוגע להיתרים לפיטורין נשים בהריון, ייצוג מעסיקים בפני ממונה על חוק חיילים משוחררים, וייצוג המעסיק כממונה מניעת הטרדות מיניות במקום העבודה.

בנוסף, המחלקה היא אחת הבודדות בארץ עם התמחות בתחום דיני העבודה שכוללת גם תעודה של בודק שכר מוסמך, סמכות המעניקה בדיקה מעמיקה למניעת תביעות בקרב מעסיקים, ושמה דגש על דקויות שרוב אנשי המקצוע שמלווים את בעל העסק (רואה חשבון, עורך דין דיני עבודה, חשב שכר, יועץ מס וכיו”ב) מכירים פחות.

כך, לקוחותינו מקבלים מעטפת שלמה של שירותים במקום אחד: ייצוג, ייעוץ משפטי, ובדיקת שכר, שבעצם, מעניקים הגנה של 360 מעלות לבעלי העסקים.